ZAJĘCIA DODATKOWE SĄ BEZPŁATNE

Nauka pływania
Nasze Dzieci biorą udział w lekcjach nauki pływania pod okiem instruktorki Moniki Chudzickiej. Oferta przewiduje ćwiczenia z profesjonalnymi pomocami do nauki pływania, dzięki którym Dziecko oswaja się z wodą i czerpie z tych zajęć wiele radości:
- adaptacja do środowiska wodnego
- opanowanie podstawowych umiejętności ruchowych
- opanowanie umiejętności pływania w różnych stylach

Zajęcia ogólnorozwojowe i karate
Dzieci uczestniczą w zajęciach sportowych prowadzonych przez licencjonowanych instruktorów karate z Obornickiego Klubu Karate.
Na zajęcia składają się: krótka rozgrzewka, zabawy ożywiające, elementy stretchingu i gimnastyki, nauka technik karate, rzutów i chwytów judo, ćwiczenia z przyrządami – poduszki do karate, packi, piłki, szarfy, pasy.
Program zajęć dostosowany jest do wieku dzieci. Obejmuje gry i zabawy ruchowe rozwijające sprawność ogólną, kształtujące zwinność, koordynację ruchową i gibkość. Dzieci poznają elementarne techniki różnych sportów, uczą się także dyscypliny i pozytywnej postawy do aktywność ruchowej.
Zajęcia są zawsze ciekawe i zróżnicowane, dzieci bawią się będąc cały czas w ruchu, wszyscy uczestnicy naszych zajęć czują się bezpieczni i docenieni. Najbardziej obiektywną oceną lekcji są uśmiechnięte twarze po skończonych zajęciach oraz wielka chęć uczestnictwa w kolejnych.
Dzieci mają okazję trenować z największymi mistrzami karate na Świecie.

Zajęcia taneczne
Nasze Przedszkolaki biorą udział w zajęciach tanecznych z elementami aerobiku prowadzonych przez ciocię Monikę Chudzicką.

Rytmika
Cotygodniowe zajęcia z rytmiki są dla naszych Przedszkolaków doskonałą okazją do rozwijania ich dziecięcej wrażliwości muzycznej. Przy akompaniamencie muzycznym ćwiczą poczucie rytmu, rozbudzają swoją wyobraźnię muzyczną i aktywność twórczą. W trakcie zajęć Przedszkolaki rozwijają też umiejętności spostrzegania, przetwarzania i odtwarzania czynności.

Logopedia
To właśnie na tych zajęciach nasze dzieci na wesoło wykonują przysłowiową gimnastykę buzi i języka.

Zajęcia w ogródku
Dzieci poznają jakie rośliny rosną, owocują w danej porze roku
Dzieci potrafią nazwać owoce i warzywa, narzędzia ogrodnicze
potrafią dbać o rośliny (samodzielnie je podlewają, odchwaszczają, grabią itp).
wiedzą że warzywa i owoce są źródłem witaminek
potrafią przygotować z zebranych plonów smaczne potrawy

Zajęcia kulinarne
Wzbogacamy nasz codzienny repertuar o ciekawe warsztaty tematyczne. Razem z dziećmi gotujemy na zajęciach kulinarnych. Poznajemy zdrowe i bezpieczne produkty, uczymy się samodzielnie robić sałatki i kanapki. Pod okiem cioć przygotowujemy różne potrawy:
- desery
- sałatki
- robimy zaprawy
- gotujemy kompociki

Relaksacja
Relaksacja to najbardziej cichy, spokojny i leniwy moment dnia w Przedszkolu. W tym czasie w młodszych grupach dzieci odpoczywają na leżaczkach, a w starszych słuchają opowiadań, bajek, bawią się w zabawy dowolne tudzież biorą udział w zajęciach wyciszających duszę i ciało. To dawka spokoju po długim i ciężkim dniu pracy Przedszkolaka. W zajęciach relaksacyjnych stosujemy m.in. bajkoterapię, muzykoterapię i elementy ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA DODATKOWE
- zajęcia karate dla dzieci
- nauka pływania
- warsztaty twórczego myślenia