ZAJĘCIA DODATKOWE

NAUKA PŁYWANIA

Nasze Dzieci biorą udział w lekcjach nauki pływania pod okiem instruktorki Moniki Chudzickiej. Oferta przewiduje ćwiczenia z profesjonalnymi pomocami do nauki pływania, dzięki którym Dziecko oswaja się z wodą i czerpie z tych zajęć wiele radości:

• adaptacja do środowiska wodnego
  • opanowanie podstawowych umiejętności ruchowych
  • opanowanie umiejętności pływania w różnych stylach

ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE I KARATE

Program zajęć dostosowany jest do wieku dzieci i prowadzony w języku angielskim. Obejmuje gry i zabawy ruchowe rozwijające sprawność ogólną, kształtujące zwinność, koordynację ruchową i gibkość. Dzieci poznają elementarne techniki różnych sportów, uczą się także dyscypliny i pozytywnej postawy do aktywności ruchowej.

Na zajęcia składają się:

• krótka rozgrzewka
  • zabawy ożywiające
  • elementy stretchingu i gimnastyki
  • nauka technik karate rzutów i chwytów judo
  • ćwiczenia z przyrządami – poduszki do karate, packi, piłki, szarfy, pasy.

Zajęcia są zawsze ciekawe i zróżnicowane, dzieci bawią się będąc cały czas w ruchu, wszyscy uczestnicy naszych zajęć czują się bezpieczni i docenieni. Najbardziej obiektywną oceną lekcji są uśmiechnięte twarze po skończonych zajęciach oraz wielka chęć uczestnictwa w kolejnych. Dzieci mają okazję trenować z największymi mistrzami karate na Świecie.

ZAJĘCIA TANECZNE

Nasze Przedszkolaki biorą udział w zajęciach tanecznych z elementami aerobiku prowadzonych przez ciocię Monikę Chudzicką.

RYTMIKA

Cotygodniowe zajęcia z rytmiki są dla naszych Przedszkolaków doskonałą okazją do rozwijania ich dziecięcej wrażliwości muzycznej. Przy akompaniamencie muzycznym ćwiczą poczucie rytmu, rozbudzają swoją wyobraźnię muzyczną i aktywność twórczą. W trakcie zajęć Przedszkolaki rozwijają też umiejętności spostrzegania, przetwarzania i odtwarzania czynności.

LOGOPEDIA

To właśnie na tych zajęciach nasze dzieci na wesoło wykonują przysłowiową gimnastykę buzi i języka.

ZAJĘCIA W OGRÓDKU

• Dzieci poznają jakie rośliny rosną, owocują w danej porze roku
  • Dzieci potrafią nazwać owoce i warzywa, narzędzia ogrodnicze
  • Potrafią dbać o rośliny (samodzielnie je podlewają, odchwaszczają, grabią itp).
  • Wiedzą że warzywa i owoce są źródłem witaminek
  • Potrafią przygotować z zebranych plonów smaczne potrawy

ZAJĘCIA KULINARNE

Wzbogacamy nasz codzienny repertuar o ciekawe warsztaty tematyczne. Razem z dziećmi gotujemy na zajęciach kulinarnych. Poznajemy zdrowe i bezpieczne produkty, uczymy się samodzielnie robić sałatki i kanapki. Pod okiem cioć przygotowujemy różne potrawy:

• desery
  • sałatki
  • robimy zaprawy
  • gotujemy kompociki

RELAKSACJA

Relaksacja to najbardziej cichy, spokojny i leniwy moment dnia w Przedszkolu. W tym czasie w młodszych grupach dzieci odpoczywają na leżaczkach, a w starszych słuchają opowiadań, bajek, bawią się w zabawy dowolne tudzież biorą udział w zajęciach wyciszających duszę i ciało. To dawka spokoju po długim i ciężkim dniu pracy Przedszkolaka. W zajęciach relaksacyjnych stosujemy elementy ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA DODATKOWE:

• zajęcia karate dla dzieci
  • nauka pływania
  • warsztaty twórczego myślenia
  • nauka gier zespołowych (np. hokej, piłka nożna)
  • zajęcia taneczne i teatralne
  • edukacja zdrowotna i ekologiczna
  • zajęcia z logopedą
  • nauka czytania metodą Glenna Domana
  • rytmika
  • zajęcia relaksacyjne (ruch rozwijający Weroniki Sherborne)
  • warsztaty kulinarne