SUPERNIANIA w Rogoźnie

Superniania w Rogoźnie :)

Miło nam poinformować, że 17 grudnia na zaproszenie naszego przedszkola przyjechała do Rogoźna Dorota Zawadzka i opowiedziała m.in. o sposobach na budowanie więzi z dzieckiem oraz metodach wychowawczych. Największą sławę psycholog Dorocie Zawadzkiej przyniósł telewizyjny program TVN pt. "Super Niania”. Cała Polska poznała ją jako "pogromczynię" niesfornych maluchów. Dorota Zawadzka jest też autorką wielu książek na temat wychowywania dzieci np. "I Ty możesz mieć super dziecko" oraz "I Ty możesz być super tatą". Prowadzi szkolenia dla nauczycieli. Publikuje felietony na łamach pism dla dzieci i rodziców. Współpracuje z KOPD i KCK w ramach akcji "Kocham, nie biję". Swoje poglądy na wychowanie przedstawia w jasny i zdecydowany sposób. Jest konsekwentna a co za tym idzie niezwykle skuteczna. Teoria zdobyta w trakcie studiów poparta latami praktyki pomaga jej w codziennej pracy z rodzinami.

Jest to początek współpracy naszej placówki z Panią Dorotą, planujemy również m. in. warsztaty z Supernianią dla rodziców dzieci z naszego przedszkola.

Magdalena Krupczyńska

Dorota Zawadzka

Psycholog rozwojowy. W latach 1992 -2005 wykładowca w katedrze psychologii rozwoju a następnie psychologii wychowawczej  na Wydziale Psychologii UW. Oprócz zajęć kursowych prowadziła autorskie fakultety dla studentów „Telewizja dla dziecka” i „Świat według dziecka”. Do 2007 prowadziła zajęcia z psychologii rozwoju człowieka w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Współpracuje z rzecznikiem Praw Dziecka. Od lipca 2011 jest doradcą Rzecznika Praw Dziecka i zasiada w Społecznej Radzie Doradców.

Popularyzuje wiedzę z zakresu wychowania i psychologii rozwojowej w ramach wykładów i szkoleń dla nauczycieli wszystkich typów szkół oraz rodziców.

Prowadzi szkolenia motywacyjne oraz warsztaty dla pracowników korporacji np. Volkswagen Polska, Unilever Polska, Procter & Gamble, Aviva.

Jest współautorką projektu „Bezpieczne media”, który zaowocował w 2001 między innymi wprowadzeniem do TVP i innych stacji oznaczeń dotyczących ograniczeń wiekowych dla widzów programów telewizyjnych.

Autorka, współautorką wielu programów w telewizjach zarówno publicznych jak i komercyjnych. Zyskała popularność jako prowadząca w latach 2006–2008 program „Superniania” na antenie telewizji TVN.

Ekspert w sprawach wychowania i relacji międzyludzkich w programach wielu stacji telewizyjnych i radiowych.

Współdziała między innymi z Krajowym Centrum Kompetencji, Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Jest współautorką pomysłu konkursu „Świat przyjazny dziecku” realizowanego przez KOPD i od samego początku zasiada w jego kapitule.

Zaangażowała się w działalność wspierającą nowelizację Ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie, czynnie uczestnicząc w posiedzeniach komisji sejmowej i senackiej.

Przeprowadziła kilka ogólnopolskich serii wykładów i szkoleń, w których wzięły udział tysiące nauczycieli z całej Polski.

W swoich wykładach skupia się na wspieraniu modelu pedagogicznego opartego na ścisłym kontakcie i współpracy wszystkich stron biorących udział w procesie edukacyjnym.

Jej prelekcje na temat wzmacniania autorytetu nauczyciela, czy też doskonalenia technik motywowania spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony słuchaczy.

Dorota Zawadzka pracuje także z rodzicami. Podczas warsztatów, szkoleń i wykładów organizowanych głównie na terenie placówek oświatowych wzmacnia ich kompetencje wychowawcze oraz przekazuje wiedzę na temat zmian rozwojowych będących udziałem dzieci w różnym wieku.

Kolejną grupą, do której Dorota Zawadzka pragnie dotrzeć są dzieci i młodzież. Jej spotkania z uczniami mają otwarty i szczery charakter. Bez owijania w bawełnę i unikania trudnych tematów rozmawia z młodymi ludźmi o ich pragnieniach, stosunku do otaczającego świata, systemie wartości. Otwiera słuchaczom oczy na świat w innej perspektywie, pokazuje mnogość możliwości i wybór jaki zawsze stoi przed nami.